by  in Ogólna

Puchar Polski w BJJ

puchar2016

7 maja odbył się XIV Puchar Polski w Brazilian Jiu-Jitsu. Organizatorem, jak zwykle, był Jacek Wróbel i Copacabana Konin. Nasza reprezentacja liczyła w tym roku 12 zawodników. Coraz więcej „wilków” decyduje się na start w zawodach, co bardzo cieszy.
W barwach VATAHA walczyli:
białe pasy – Agnieszka Janik, Katarzyna Rzędzian, Paweł Rutkowski, Tomasz Sołoducha, Jerzy Izdebski,
niebieskie pasy – Andy Kowalski, Alan Krawczyk, Jan Łuczewski, Tomasz Topolewicz,
purpurowe pasy – Krzysztof Sołoducha,
elita (brązowe i czarne pasy) – Piotr Łabęda,
masters elita (purpurowe, brązowe i czarne pasy) – Michał Kiczela.
Do walki w kategoriach Absoluto (bez podziału na kategorie wagowe) walczyli Katarzyna Rzędzian i Tomasz Topolewicz.
Przywieźliśmy trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Z powodu braku przeciwniczek, Kasia Rzędzian stanęła na najwyższym podium. Mamy nadzieję, że na Mistrzostwach Polski znajdą się odważne Panie, aby stawić Kasi czoła.
Rewelacyjnie spisał się Jurek Izdebski. W drodze do finału pokonał dwóch przeciwników, a w finale rozgromił swojego rywala na punkty 23:0, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal.
Kolejny, bardzo dobry występ zanotował Tomasz „Roger” Topolewicz. Tomek w drodze do finału, pewnie pokonał trzech przeciwników, w tym dwóch przed czasem. W finale uległ nieznacznie na punkty i ostatecznie zdobył drugie miejsce i srebrny medal. Tomek wyrósł na zawodnika turniejowego, który praktycznie przy każdym swoim występie klasuje się na pozycji medalowej.
Gratulacje dla wszystkich startujących „wilków”!

KenjiroPuchar Polski w BJJ