by  in Ogólna

Mistrzostwa Polski w BJJ

4-5 listopada w Poznaniu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu wg przepisów IBJJF. Zawody zgromadziły ponad 1200 zawodników, a walki odbywały się równocześnie na 8 matach. Na tej największej i najbardziej prestiżowej imprezie w Polsce, nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego klubu. VATAHA Team składał się zawodników: Roberta „Charly” Żmudy, Alana Krawczyka, Tomasza „Roger” Topolewicza, Pawła Rutkowskiego, Jerzego Izdebskiego, Marcina Michalskiego, Krzysztofa „Junior” Kiczela oraz trenerów: Piotra Łabędy i Michała Kiczela.
Wszyscy dali z siebie 100%! Na podium stanęli: Alan Krawczyk zajmując drugie miejsce i srebrny medal w kategorii -88kg Masters (niebieskie/purpury), Tomasz „Roger” Topolewicz zajmując trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii -100,5kg Adult (niebieskie pasy) i Robert „Charly” Żmuda zajmując drugie miejsce i srebrny medal w kategorii -70kg Masters (niebieskie/purpury).
Każdy z zawodników dał z siebie wszystko i słowa uznania należą się całej ekipie. Jednak wyróżnić należy Alana Krawczyka, który wszystkie swoje walki, poza finałową, skończył przed czasem, poddając swoich przeciwników dźwigniami na łokieć i duszeniem trójkątnym nogami. Wyczyny Alana niedługo można zobaczyć na poniższym filmie.
Dziękujemy wszystkim kibicom za trzymanie kciuków i doping.

Alan Krawczyk – droga na podium from VATAHA on Vimeo.

KenjiroMistrzostwa Polski w BJJ