Puchar Polski w BJJ

8
Maj

puchar2016

7 maja odbył się XIV Puchar Polski w Brazilian Jiu-Jitsu. Organizatorem, jak zwykle, był Jacek Wróbel i Copacabana Konin. Nasza reprezentacja liczyła w tym roku 12 zawodników. Coraz więcej „wilków” decyduje się na start w zawodach, co bardzo cieszy.
W barwach VATAHA walczyli:
białe pasy – Agnieszka Janik, Katarzyna Rzędzian, Paweł Rutkowski, Tomasz Sołoducha, Jerzy Izdebski,
niebieskie pasy – Andy Kowalski, Alan Krawczyk, Jan Łuczewski, Tomasz Topolewicz,
purpurowe pasy – Krzysztof Sołoducha,
elita (brązowe i czarne pasy) – Piotr Łabęda,
masters elita (purpurowe, brązowe i czarne pasy) – Michał Kiczela.
Do walki w kategoriach Absoluto (bez podziału na kategorie wagowe) walczyli Katarzyna Rzędzian i Tomasz Topolewicz.
Przywieźliśmy trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Z powodu braku przeciwniczek, Kasia Rzędzian stanęła na najwyższym podium. Mamy nadzieję, że na Mistrzostwach Polski znajdą się odważne Panie, aby stawić Kasi czoła.
Rewelacyjnie spisał się Jurek Izdebski. W drodze do finału pokonał dwóch przeciwników, a w finale rozgromił swojego rywala na punkty 23:0, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal.
Kolejny, bardzo dobry występ zanotował Tomasz „Roger” Topolewicz. Tomek w drodze do finału, pewnie pokonał trzech przeciwników, w tym dwóch przed czasem. W finale uległ nieznacznie na punkty i ostatecznie zdobył drugie miejsce i srebrny medal. Tomek wyrósł na zawodnika turniejowego, który praktycznie przy każdym swoim występie klasuje się na pozycji medalowej.
Gratulacje dla wszystkich startujących „wilków”!Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do