by  in Ogólna

Edynburg 2015

edynburg

Od 29 września do 6 października, kilka osób z VATAHY, przebywało na intensywnym obozie treningowym w Rick Young’s Black Belt Academy, czyli u naszego głównego instruktora z zakresu BJJ, JKD, FMA i Muay Thai – Sifu/Professora Ricka Younga.
W tym roku, oprócz treningów w Akademii, które odbywały się rano i wieczorem, mieliśmy okazję wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu, jakim było seminarium z legendą BJJ – Mauricio „Motta” Gomesem, posiadaczem czerwono-czarnego pasa (faixa coral). Mistrz Mauricio, choć on sam nie pozwolił do siebie mówić per Mistrz, to jeden z filarów BJJ, jeden z pięciu czarnych pasów Rollsa Gracie. Na seminarium były prezentowane podstawy. Od technik tych, zaczyna się swoją przygodę z BJJ. Jednak Mauricio pokazał szczegóły, które spowodowały, że zaczęliśmy na nie patrzeć z zupełnie innej perspektywy. On sam, mimo sześćdziesiątki na karku, rusza się niesamowicie płynnie i sprawnie. Jego presję można było ocenić po cierpiących wyrazach twarzy asystujących osób 🙂 Legendarne „knee on belly” czyli kolano na brzuchu, dały we znaki nawet Professorowi Rickowi.
Wszyscy uczestnicy byli oczarowani zarówno bajeczną techniką, jak i osobowością Mauricio.
Oprócz tego wydarzenia, tydzień obfitował w ciężkie i owocne treningi BJJ jak i JKD i Kali.
Ostatni dzień naszego pobytu, przejdzie do historii klubu, ponieważ Professor Rick nadał pierwszy w naszym klubie brązowy pas! Swoją pracą, postawą i umiejętnościami zasłużył na to wyróżnienie Piotr „Lokacz” Łabęda.
Oprócz tej nominacji, kolory z niebieskiego na purpurowy zmienili także Artur „Kaczor” Kaczkowski oraz Krzysztof „Sołek” Sołoducha. O jedną belkę na purpurowym pasie, powiększył się także mój (Michał Kiczela) dorobek. Pierwszą w życiu nominację otrzymała Monika Gadzińska, jedna z nielicznych kobiet, trenująca w naszym klubie. Została wyróżniona od razu czterema belkami na białym pasie. Drogie Panie, bierzcie przykład i zacznijcie trenować jiu-jitsu!
Kolejnym wyróżnionym jest Tomasz „Roger” Topolewicz, któremu przybyły dwie belki na niebieskim pasie. Professor Rick docenił także pracę Roberta „Charly” Żmudy, naznaczając jego niebieski pas od razu czterema belkami.
Wszystkie nominacje są dla nas wielkim wyróżnieniem i jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulacje!

Share:
KenjiroEdynburg 2015