by  in Ogólna

Po MP w BJJ

Nasza drużyna wróciła po VIII Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu z dwoma srebrnymi medalami! Wicemistrzami w swoich kategoriach zostali:

  • Bartosz Horała, niebieskie pasy, 76 kg
  • Krzysztof Sołoducha, białe pasy, 76 kg

Bartek pierwszą walkę zakończył już w pierwszej minucie przez duszenie kołnierzem zza pleców. Drugą walkę zakończył trójkątnym duszeniem z gardy. Trzecią, znowu bardzo szybko i znowu przez duszenie kołnierzem zza pleców. Dwie kolejne walki wygrał na punkty. Finałową, szóstą walkę, przegrał na punkty. Złoto było bardzo blisko, bo przeciwnik Bartka zaczął w końcówce tracić siły i zabrakło pewnie niespełna minuty, aby nasz zawodnik zaliczył kolejne punkty.

Krzysiek pierwszą walkę wygrał bardzo szybko trójkątnym duszeniem nogami z gardy. Drugą walkę – także duszeniem trójkątnym nogami. Trzecią wygrał….kolejnym duszeniem trójkątnym. Czwarta walka to… znowu „trójkąt” :). Piątą wygrał na punkty. W finale spotkał się z bardzo mocnym fizycznie zawodnikiem. Mimo zapiętego ulubionego „trójkąta” przez ponad minutę usiłował zadusić przeciwnika bez powodzenia, tym samym przegrywając na punkty.

Reszta ekipy zaprezentowała się też całkiem dobrze. Zabrakło trochę szczęścia a w innych przypadkach doświadczenia. Z osiągniętych wyników jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że startowało 800 zawodników, a w niektórych kategoriach było ich nawet ponad sześćdziesięciu!

Wkrótce na stronie zamieścimy walki i fotki z zawodów.

Share:
KenjiroPo MP w BJJ