by  in Ogólna

Srebrny dublet

Poznań 2013

9-10 listopada odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, w których startowało ponad 1100 zawodników z całej Polski. Nie zabrakło także naszej, skromnej co prawda, ekipy. Wszyscy nasi zawodnicy dali dobre walki, ale bohater był tylko jeden: Tomasz Topolewicz. Nasz 17-letni „wilk” wywalczył dwa srebrne medale w kategorii senior -100,5 kg i junior +84,3 kg. W sobotę Tomek toczył boje z seniorami, sam będąc jeszcze w wieku juniorskim. Wszystkie swoje wygrane walki zakończył przez poddanie. W finale zabrakło sił i koncentracji na to, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tego samego dnia Tomek zawalczył także w kategorii open połączonych dywizji: białych i niebieskich pasów, w której doszedł do ćwierćfinału, jako jedyny biały pas!
W niedzielę Tomek rywalizował w kategorii juniorskiej, gdzie także toczył efektowne walki, większość wygrywając przez poddanie. Niestety kolejny raz uległ w finale, co było także konsekwencją trudów dnia poprzedniego. Nadmienić należy, że nasz zawodnik w tym roku zdobył już 5 medali: brązowy na Pucharze Polski, srebrny na Memoriale Helio Gracie’go, złoty w Podziemnym Pucharze Polski i teraz dwa srebrne na Mistrzostwach Polski. Wcześniej, żaden „wilk” nie osiągnął takiego wyniku. Tomek „Roger” Topolewicz zaczyna w pełni zasługiwać na swój przydomek, a cała kariera dopiero przed nim, bo ma dopiero 17 lat 🙂
Wielkie gratulacje dla Tomka i wszystkich walczących „wilków”.