Progressive Fighting Systems (PFS)

Organizacja założona przez Sifu/Guro Paula Vunaka w celu propagowania systemu samoobrony przydatnego w sytuacjach ulicznych. Nasz klub jest JEDYNYM W POLSCE autoryzowanym ośrodkiem PFS.

PFS Curriculum jest proste: Rapid Assault Tactics, Full-contact boxing, kickboxing, walka nożem i pałką, Brazilian Jiu-jitsu połączone z Kina Mutai. W PFS ćwiczy się kilka programów:

Rapid Assault Tactics

Formuła walki pierwotnie opracowana na potrzeby oddziałów specjalnych Navy Seals przez jednego z najlepszych street fighterów na świecie (wg listy magazynu Black Belt) – Paula Vunaka.Kompletny, szybki w nauce system samoobrony, zawierający umiejętności czytania oponenta, bezpiecznie skracanie dysytansu, elementy grapplingowe, elementy walki i z bronią. Ta formuła jest rdzeniem systemu samoobrony nauczanego w klubie VATAHA.

 

 

Escape to Gain Safety

Program samoobrony opracowany specjalnie pod kątem kobiet oraz ludzi nie trenujących na co dzień żadnej sztuki walki. Główna zasada programu to wywołanie bólu u agresora w celu zaskania czasu potrzebnego do ucieczki.

 

 

 

 

 

Ground fighting

Podział na 3 etapy – brazylijskie jiu-jitsu (etap 1), vale tudo (etap 2), kina mutai (etap 3).
Etap pierwszy jest bazą, która pozwala na zdobycie podstaw w poruszaniu w parterze, opanowanie niezbędnych pozycji i narzędzi potrzebnych w tym dystansie.
Etap drugi, to czas na połączenie wypracowanej bazy wliczając dźwignie, duszenia z uderzeniami rękoma i nogami. To jest w dalszym ciągu etap sportowy, czyli zdominowanie przeciwnika za pomocą pozycji i technik kończących.
Etap trzeci to przejście do „ulicznego” aspektu zagadnienia. To już nie sport i niewskazane jest zbyt długie prebywanie w tym dystansie. Dlatego teraz umiejętności nabyte w dwóch pierwszych etapach łączymy z kina mutai (gryzieniem, szczypaniem, naciskami na oczy, dźwigniami na palce) jako narzędziem pomocnym do szybkiego zrzucenia z siebie przeciwnika i wstanie z ziemi.

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do

Jeet Kune Do