Instruktorzy

 

Michał Kiczela – główny instruktor i właściciel szkoły

Sportami walki zajmuję się od 1986 roku. Po karate, boksie zainteresowałem się brazylijskim jiu-jitsu i Jeet Kune Do.
Mój pierwszy kontakt z brazylijskim jiu jitsu miał miejsce na przełomie 2000-2001 roku w Gdyni. Poszerzałem swoja wiedzę podczas seminariów z zagranicznymi instruktorami. Umiejętności grapplingowe zdobywałem także podczas seminariów z zakresu Jeet Kune Do. Przygodę z Jeet Kune Do zacząłem od treningów pod okiem Roya Harrisa, ówczesnego Vice Prezydenta organizacji Progressive Fighting Systems (Paul Vunak). Następnie nawiazałem kontakt z szefem PFS na Europę, Senior Instruktorem – Michaelem Grunerem (Niemcy, Monachium). W międzyczasie nawiązałem także współpracę z Radkiem Sefcikiem ze Słowacji, który przekazał mi wiedzę z zakresu Floro Fghting Systems (posługiwanie się białą bronią) – głównie z zakresu walki nożem. Radek jest głównym instruktorem FFS w Europie z ramienia twórcy systemu – Raymonda Floro. Na jednym z seminariów u Radka poznałem Rodneya „Chico” Kinga – szefa Performance Coaching World Alliance, instruktora Muay Thai (Fairtex Gym) i twórce metody Crazy Monkey.
W 2005 roku zacząłem współpracę z akademią z Rio de Janeiro – Gracie Barra. Moim instruktorem z ramienia tej akademii najpierw był Joao Sal Rangel, który także promował mnie na niebieski pas, a następnie Vinicius Draculino Magalhaes.
Pod koniec 2007 roku zacząłem poszukiwania instruktora od treningu przekrojowego, który posiadałby wiedzę z interesującego mnie zakresu. W listopadzie 2007 roku związałem się z Sifu/Professorem Rickiem Youngiem, który jest pierwszym w Europie Full Instructorem w Jeet Kune Do i Filipino Kali pod Sifu/Guro Danem Inosanto, a także czarnym pasem w brazyliskim jiu-jitsu (jednym z trzech pierwszych w Wielkiej Brytanii) pod Mestre Maurico Gomesem. Sifu Rick posiada odpowiedniki 13 czarnych pasów w różnych sztukach walki i jest jednym z najbardziej uznanych trenerów cross treningu w sztukach walki na świecie.
Sifu Rick jest moim głównym instruktorem z zakresu Jeet Kune Do, Brazilian Jiu-Jitsu, Muay Thai i Filipino Martial Arts. Odwiedza Polskę regularnie, prowadząc otwarte seminaria. Od 2008 roku był moim gościem w Polsce już 6 razy. Każdego roku organizuję wyjazdy na obozy treningowe do Edynburga, do Rick Young’s Black Belt Academy, gdzie trenuję z Sifu Rickiem także indywidualnie. Podczas takich wyjazdów, miałem okazję dwa razy brać udział w seminariach prowadzonych przez Sifu/Guro Dana Inosanto, który gościł w Szkocji na zaproszenie Sifu Ricka.
Cały czas pogłębiam swoją wiedzę z zakresu sztuk walki pod okiem mojego instruktora.

 

Wykształcenie i uprawnienia: 

 • Inżynier elektryk (Politechnika Gdańska),
 • Instruktor Sportu specjalizacja Jiu-Jitsu,legitymacja nr 349 wydana przez Rektora AWFiS w Gdańsku,
 • Asystent Instruktora JKD (Apprentice JKD Instructor) w Progressive Fighting Systems (Sifu Michael Gruner),
 • purpurowy pas (cztery belki) w Brazylijskim Jiu Jitsu pod Gracie Barra (Professor Rick Young)
 • 3 kyu w karate Shotokan
 • TRX GSTC Trainer
 • Steve Maxwell Kettlebell Training System – instructor Level 1
 • Steve Maxwell Kettlebell Training System – instructor Level 2

 

Piotr Łabęda – instruktor Brazilian Jiu-Jitsu

Wykształcenie i uprawnienia

  • Magister Inżynier Technologii Chemicznej (Politechnika Gdańska),
  • brązowy pas pod Gracie Barra (Professor Rick Young),

 

Jakub Szydłowski – instruktor asystent Jeet Kune Do i Filipino Martial Arts

Wykształcenie i uprawnienia

 • Asystent Instruktora (stopień 3) w Instytucie Sportów Walki i Samoobrony VATAHA,
 • niebieski pas pod Gracie Barra (Professor Rick Young),